Polecane serwisy: Banki Kredyty mieszkaniowe
Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje z biur prasowych banków
Informacja z biura prasowego

MultiBank: PIT na kredyt

2011-02-19 10:36:45
MultiBank
Już po raz 4. osobom, które będą musiały dopłacić fiskusowi do podatku dochodowego za ubiegły rok, MultiBank zaoferuje kredyt na preferencyjnych warunkach. Oferta ważna jest do 29 kwietnia br. Aby z niej skorzystać klient powinien przedstawić kopię rozliczenia podatkowego.

Konieczność dokonania dopłaty do podatku PIT może nieco zachwiać płynnością finansową niektórych podatników, gdyż nie zawsze dysponują odpowiednimi środkami. W ubiegłym roku średnia kwota przelewu podatkowego wykonanego przez klientów MultiBanku do Urzędu Skarbowego wyniosła ponad 6 tys. PLN.

- Średnia wartość udzielonego w tym czasie kredytu na podatek była natomiast blisko 3 razy wyższa i wyniosła prawie 17 tys. PLN – mówi Grażyna Zawisza, wicedyrektor departamentu sprzedaży MultiBanku. - Nasi klienci to osoby osiągające ponadprzeciętne dochody, ale nawet dla nich wygospodarowanie takiej sumy może stanowić pewien kłopot. Zwłaszcza jeśli ich aktywa są w tym czasie zamrożone w inwestycjach – dodaje Zawisza.

A czasu na uregulowanie zobowiązań jest niewiele. Zgodnie z prawem niedopłata powinna zostać przelana na konto fiskusa do końca kwietnia br. W przeciwnym wypadku Urząd Skarbowy nałoży na podatnika odsetki za zwłokę oraz dodatkową karę.

Sposobem na rozłożenie tego wydatku w czasie może być zaciągnięcie kredytu na podatek PIT. W MultiBanku produkt ten pojawia się już po raz 4 i cieszy się rosnącym zainteresowaniem klientów. Co ciekawe kredyt oferowany jest na preferencyjnych warunkach, gdyż z punktu widzenia banku obciążony jest niewielkim ryzykiem.

- Najczęściej klient, który wykazuje niedopłatę to osoba zamożna i lepiej wykształcona, a co za tym idzie dla banku bardziej wiarygodna – wyjaśnia Zawisza. – Ponadto dzięki temu, że kredyt jest celowy bank wie dokładnie na co zostanie przeznaczony, co również zmniejsza ryzyko jego udzielenia. W przypadku kredytu na PIT pieniądze automatycznie przelewane są na konto wskazanego Urzędu Skarbowego – dodaje Grażyna Zawisza.

W MultiBanku z kredytu na podatek PIT mogą skorzystać obecni oraz nowi klienci banku. Aby go otrzymać, należy do 29 kwietnia br. złożyć wniosek kredytowy wraz z kopią deklaracji podatkowej.

Opublikowano: 2011-02-19 10:36:45, źródło: MultiBank

Kursy walut

Aktualne śœrednie kursy walut NBP. SprawdźŸ śœredni kurs euro, dolara amerykańskiego, franka szwajcarskiego czy też funta szterlinga.

Kurs EUR

SprawdźŸ jaki jest aktualny kurs euro (EUR), a także zobacz dane historyczne w stosunku do złotówki w wybranym okresie czasu.

Kredyty

Najlepsze zestawienie ofert kredytów mieszkaniowych, gotówkowych oraz konsolidacyjnych w sieci. SprawdŸź i weźŸ kredyt bankowy on-line.