Polecane serwisy: Banki Kredyty mieszkaniowe
Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje z biur prasowych banków
Informacja z biura prasowego

Bank Millennium w RESPECT Index

2011-01-29 19:44:49
Bank Millennium
Bank Millennium znalazł się w składzie RESPECT Index - pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie. Publikacja indeksu w nowym składzie rozpocznie się 1 lutego 2011 r.

Projekt prowadzony przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie we współpracy ze Stowarzyszeniem Emitentów Giełdowych oraz firmą doradczą Deloitte, ma na celu wyłonienie spółek zarządzanych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony.

W skład RESPECT Index wchodzą spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych działające zgodnie z najlepszymi standardami zarządzania w zakresie ładu korporacyjnego (corporate governance), informacyjnego i relacji z inwestorami, a także w obszarze ekologii, relacji społecznych i spraw pracowniczych.

W skład indeksu weszło 16 spółek, które zostały wyłonione w 3 etapach. Po pierwszym etapie, który miał na celu wskazanie grupy spółek o najwyższej płynności, czyli tych, które znajdują się w portfelach indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80, zakwalifikowano 140 spółek. W kolejnej części badania ocenie poddano praktykę spółek w zakresie ładu korporacyjnego, informacyjnego i relacji z inwestorami na podstawie ogólnodostępnych, publikowanych przez spółki informacji i raportów. Trzeci, decydujący etap badania obejmował szczegółową weryfikację danych z zakresu odpowiedzialnego biznesu przekazanych przez spółki, która była prowadzona przez Partnera Projektu - firmę audytorską Deloitte.

W składzie indeksu znalazły się następujące spółki:

* Barlinek SA
* Bank Handlowy w Warszawie SA
* Bank Millennium SA
* BRE Bank SA
* Budimex SA
* BZ WBK SA
* Elektrobudowa SA
* Grupa Lotos SA
* ING Bank Śląski SA
* KGHM Polska Miedź SA
* LW Bogdanka SA
* Mondi Świecie SA
* PGNiG SA
* PKN Orlen SA
* Telekomunikacja Polska SA
* Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach SA

Lista uczestników REPECT Index będzie aktualizowana oraz publikowana 2 razy w roku.

Opublikowano: 2011-01-29 19:44:49, źródło: Bank Millennium

Konta osobiste

Które konto osobiste wybrać? Porównaj oferty pod względem opłat i otwórz konto internetowe w jednym z kilku czołowych banków.

Kredyt gotówkowy porównanie

Potrzebujesz szybkiej gotówki na dowolny cel? Porównaj oferty najlepszych kredytów gotówkowych i zamów pożyczkę on-line!

Inteligo konto internetowe

Poznaj ofertę Inteligo. Rachunki dla osób indywidualnych oraz przedsiębiorstw prowadzone przez PKO Bank Polski SA.