Polecane serwisy: Banki Kredyty mieszkaniowe

Zalety konta bankowego

Stały dostęp do pieniędzy oraz bezpieczne transakcje realizowane za pomocą Internetu to w dzisiejszych czasach podstawa. Posiadanie internetowego konta bankowego w porównaniu z tradycyjnym kontem w banku to wygoda, spora oszczędność czasu (szybsza realizacja zleceń, dostęp przez Internet) a także pieniędzy, gdyż cena operacji bankowych jest niewielka a w przypadku niektórych banków prowadzenie konta jak i operacje są zupełnie bezpłatne. Dzięki Internetowi wgląd w stan rachunku i przeprowadzanie na nim operacji możliwe jest na całym świecie, 24 godziny na dobę. Dostęp do rachunku można również uzyskać przez telefon, SMS, czy WAP. Brak konieczności deklarowania stałych wpłat ani utrzymywania minimalnej sumy pieniędzy na większości kont internetowych jest kolejnym atutem szczególnie ważnym dla ludzi młodych, nie posiadających stałych dochodów.

Czy konto internetowe jest bezpieczne?

Korzystanie z konta bankowego przez Internet jest bezpieczne dzięki zastosowaniu nowoczesnych zabezpieczeń. Banki dbają o to, aby ich klienci nie musieli się bać o swoje oszczędności i stosują kilkustopniowy system zabezpieczeń. Konta są zabezpieczone hasłem, a logowanie do konta odbywa się za pomocą bezpiecznego protokołu SSL - dzięki któremu nie jest możliwe odczytanie informacji o koncie klienta i wykonywanych na nim operacjach podczas ich przesyłania przez sieć komputerową. Innymi stosowanymi metodami zabezpieczeń rachunków są listy haseł jednorazowych (bez których nie można dokonać żadnego przelewu), automatyczne powiadamianie klienta o wszystkich operacjach dokonywanych na jego rachunku, za pomocą poczty elektronicznej lub SMS-em, czy też dzienny limit transakcji. Pamiętajmy jednak o odpowiednim zabezpieczeniu własnego komputera.

Jakie konto wybrać

Obecnie na rynku mamy duży wybór kont bankowych. Różnią się one przeznaczeniem, opłatami, prowizjami, oprocentowaniem, czy tez liczbą dostępnych bankomatów. Rachunki bankowe możemy podzielić na: osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe oraz rachunki firmowe. Dzięki naszemu serwisowi bez wychodzenia z domu porównasz oferty kilkunastu banków. Po wybraniu najkorzystniejszego konta masz również możliwość złożenia wniosku o otwarcie rachunku wypełniając i wysyłając on-line odpowiedni formularz, który znajdziesz w szczegółach każdej z ofert. Po otrzymaniu przez dany bank wniosku, pracownik banku telefonicznie potwierdzi dane, a następnie kurier dostarczy gotową umowę.
Konta bankowe

Konta bankowe oferowane przez banki dla klientów indywidualnych to w szczególności:

Kursy walut kupno sprzedaż

Aktualne kursy kupna i sprzedaży walut obcych wg NBP. SprawdźŸ kurs po jakim bank lub kantor kupuje od klientów walutę lub ją sprzedaje.

Kurs dolara wykres

SprawdźŸ jaki jest aktualny kurs dolara amerykańskiego (USD), a także zobacz dane historyczne w stosunku do złotówki w wybranym okresie czasu.

Najtańsze konta osobiste

Które konto osobiste wybrać? Porównaj oferty pod względem opłat i otwórz konto internetowe w jednym z kilku czołowych banków.